کود رشد بنفشه آفریقایی گرین

وضعیت کالا : موجود است
5,000 تومان
کود رشد بنفشه آفریقایی گرین

ارسال به تمام نقاط ایران

این کود محصول شرکت گرین ایتالیا با فرمولاسیون تخصصی حاوی مواد مغذی برای گلدهی بنفشه آفریقایی میباشد.

شرکت گرین ایتالیا برای تولید فرمولهای جدید، مواد اولیه مورد نیاز را ابتدا در آزمایشگاه های پیشرفته مجهز خود انتخاب و با بهره گیری از سیستم های نوین دانشگاهی، مواد غذایی و دیگر مواد مفید متابولیسم گیاهی را سنتز و مورد آزمایش قرار می دهد. سپس فرمولاسیونهای جدید بدست آمده در مزارع، باغات و گلخانه های آزمایشی توسط تکنسین ها و کارشناسان کشاورزی با پشتیبانی دانشگاهها و موسسات پژوهشی اروپایی با دقت مورد آزمون قرار می گیرند. در نهایت تولیدات تایید شده برای تجاری شدن ثبت و معرفی می شوند. در این راستا شرکت گرین ایتالیا شعار “بهبود مستمر” را هدف اصلی در تولید محصولات خود عنوان کرده است.

55

بنفشه آفريقايي يكي از محبوبترين گلهاي آپارتماني است که به خاطر روز خنثی بودن در تمام طول سال در صورت  تغذیه مناسب میتواند گل بدهد و فضای منزل شما را زیبا تر کند. علت اين محبوبيت این گیاه راحتی نگهداری، آبیاری کم ، نور کم ، و گلدهی سراسری آن می باشد.

آبياري بنفشه آفريقايي باید از طريق زير گلداني صورت گيرد به خاطر خطر پوسیدگی دمبرگ و ریزش آب روی برگ و برجا ماندن لکه روی آن توصیه می شود از زیر آبیاری شود. به خاطر آبیاری از زیرگلدانی، آب با کمک خاصیت مویینگی بالارفته و املاح و نمکها را به خود به سطح خاک می آورد که همین امر باعث شوری خاک و عدم گلدهی در بنفشه آفریقایی می شودباید هر ماه یکبار از بالا آبیاری شود تا نمک ها شسته و از خاک خارج شوند. عدم گلدهی بنفشه آفریقای به خاطر چند دلیل زیر می باشد:

1-پاجوش های زیاد روی ساقه اصلی نیز نه تنها فرم و شکل بوته را به هم می زنند بلکه موجب کاهش  گلدهی نیز می شود. بهتر است پاجوش های اضافی را پیش از اینکه خیلی بزرگ شوند حذف کرده و  تنها یک طوقه اصلی را در یک گلدان نگه دارید.

پاجوش بنفشه

پاجوش بنفشه

2-گاه علی رغم مساعد بودن تمام شرایط و سالم بودن گیاه، بوته بنفشه آفریقایی همچنان به رشد رویشی  ادامه داده و گل نمی دهد. در چنین شرایطی ایجاد یک تنش یا شوک می تواند موجب تحریک گیاه به  گلدهی شود. این شوک می تواند به صورت تنش خشکی ) اجازه دهید گیاه کمی پژمرده شود سپس اقدام  به آبیاری کنید( یا تنش حرارتی ) کاهش موقت دما و مجددا افزایش دما به میزان عادی( باشد. فقط پیش  از ایجاد تنش باید از مساعد بودن تمام عوامل و نیز سالمتی گیاه اطمینان حاصل کنید.

3- یک راه دیگر کندن تمام برگهای پیر و بزرگ در حاشیه ی گل هستش که باعث  افزایش ریشه به برگ شده و گل را به همراه دارد. اصطلاحا به این عمل جوان سازی گفته  می شود.

جوان سازی بنفشه

جوان سازی بنفشه

4- عدم تغذیه مناسب عامل اصلی گل ندادن بتفشه آفریقایی است.از آنجا كه خاك اين گياه نسبت به مواد غذايي فقير است بايد در تمام طول سال برای رشد مناسب و گلدهی  با كود تغذيه شود.عدم کود دهی به موقع سبب گل ندادن گیاه شما می شود. البته باید توجه کنید که دادن کود بیش از اندازه نیز سبب صدمه به گیاه میشود.

علائم کمبود مواد غذایی

علائم کمبود مواد غذایی

در زمان آبیاری دقت کنید گلدان را بیش از نیم ساعت در آب قرار ندهید، زیرا سیستم ریشه‌ای در بنفشه آفریقایی کوچک و ظریف است.  خاک مناسب برای گیاه ترکیب کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس می باشد.

آبیاری فتیله ای

آبیاری فتیله ای

این کود محصول شرکت گرین ایتالیا با فرمولاسیون تخصصی برای گلدهی بنفشه آفریقایی، همچنین با داشتن تمام ترکیبات نیتروژن ، فسفر و پتاسیم  و مواد زیر مغذی همچنین با کربن آلی(ازت کل: 25 درصد، فسفر:20 درصد، پتاس: 20 درصد، کربن ارگانیک :  5 درصد) و آمینو اسیدها و پپیتدها غنی شده است. تا باعث شود مواد آلی و غذایی موجود در خاک به سرعت توسط ریشه جذب شود و در دسترس گیاه قرار گیرد.

این محصول حاوی 500 سی سی محلول شامل تمام عناصر مهم مورد نیاز بنفشه آفریقایی محصول ایتالیا می باشد.قبل از مصرف خوب تکان دهید سپس 10 سی سی محلول را در نیم لیتر آب حل کرده در خاک ریخته یا روی برگها اسپری کنید.

 

این کود محصول شرکت گرین ایتالیا با فرمولاسیون تخصصی برای گلدهی بنفشه آفریقایی، همچنین با داشتن تمام ترکیبات نیتروژن ، فسفر و پتاسیم  و مواد زیر مغذی همچنین با کربن آلی(

ازت کل: 25 درصد، فسفر:20 درصد، پتاس: 20 درصد، کربن ارگانیک :  5 درصد) و آمینو اسیدها و پپیتدها غنی شده است. تا باعث شود مواد آلی و غذایی موجود در خاک به سرعت توسط ریشه جذب شود و در دسترس گیاه قرار گیرد.

این محصول حاوی 90 سی سی محلول شامل تمام عناصر مهم مورد نیاز بنفشه آفریقایی محصول ایتالیا می باشد.قبل از مصرف خوب تکان دهید سپس 10 سی سی محلول را در نیم لیتر آب حل کرده در خاک ریخته یا روی برگها اسپری کنید.

3 دیدگاه برای کود رشد بنفشه آفریقایی گرین

 1. 3 out of 5

  :

  سلام
  هزینه ی ارسال با مشتری یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  Reply
  • :

   سلام خرید بیش از 150 تومان رایگانه در غیر این صورت 8 هزار تومان هزینه پست دریافت میشه

   Reply
 2. 5 out of 5

  :

  شرمنده اون گرینی که من گرفتم شیشش سیاهه اونم برا گلدهی یا برا رشد؟؟
  +اینکه اجازه داریم موقه استفاده از اون دوهفته درمیان از محلول اهن هم استفاده کنیم ؟

  Reply
  • :

   با سلام اگر روی جلد کود شما نوشته باشه Power Bloom مخصوص گلدهی هستش و اون آهن هم باید از محلول آهن و اسید هیومیک گرین استفاده کنید

   Reply
 3. 5 out of 5

  :

  سلام و روزتون بخیر. من سوالم اینه که این کود گل دهی بنفشه ای که از شما گرفتم رو بنا به دستوری که فرمودید، چند وقت یکبار بدم به گل های بنفشه ام؟

  Reply
  • :

   سلام وقت شما بخیر هر هفته یکبار نصف یک درب آن را در یک لیتر آب حل نموده و گل خود بدهید.

   Reply
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *