کود گرین گلهای آپارتمانی نیم لیتری

وضعیت کالا : موجود است
25,000 تومان
کود گرین گلهای آپارتمانی نیم لیتری

شرکت گرین ایتالیا برای تولید فرمولهای جدید، مواد اولیه مورد نیاز را ابتدا در آزمایشگاه های پیشرفته مجهز خود انتخاب و با بهره گیری از سیستم های نوین دانشگاهی، مواد غذایی و دیگر مواد مفید متابولیسم گیاهی را سنتز و مورد آزمایش قرار می دهد. سپس فرمولاسیونهای جدید بدست آمده در مزارع، باغات و گلخانه های آزمایشی توسط تکنسین ها و کارشناسان کشاورزی با پشتیبانی دانشگاهها و موسسات پژوهشی اروپایی با دقت مورد آزمون قرار می گیرند. در نهایت تولیدات تایید شده برای تجاری شدن ثبت و معرفی می شوند. در این راستا شرکت گرین ایتالیا شعار “بهبود مستمر” را هدف اصلی در تولید محصولات خود عنوان کرده است.

55

کود رشد ( کود مخصوص گیاهان آپارتمانی ) ، مناسبترین کود برای رشد و توسعه برگها و سبزینه گیاه می باشد.این کود حاوی مقادیری از اسید هیومیک و اسیدآمینه می باشد که اسیدهیومیک با کلاته کردن عناصر جذب آنها را توسط ریشه تسریع می کند ، اسیدآمینه باعث القای مقاومت گیاه به بیماری و تنش های محیطی می گردد. برخی عناصر میکرو مثل آهن با اسیدهیومیک بسیار راحت تر جذب میشوند و برخی عناصر مثل ازت و فسفر که با آبیاری از زیر گلدان خارج می شوند با اسیدهیومیک کلاته شده و جذب ریشه  می گردند. همیننطور اسیدهیومیک موجود در این کود باعث افزایش ریشه مویین شده و جذب را دو برابر و گیاه در برابر بیماری ها و آفات مقاوم می کند.

این کود محصول شرکت گرین ایتالیا با فرمولاسیون تخصصی حاوی مواد مغذی شامل نیتروژن 20%، فسفر 20%، پتاسیم 20%، بر 0.02%، منگنز3.5%، آهن 7.8% برای بهبود رشد گیاهان آپارتمانی مانند دیفن باخیا، شفلرا، بنجامین، کروتون و …. میباشد.

 

در میان عناصر مورد نیاز گیاهان، ازت، موجب رشد بهتر و افزایش شاخه ها و برگها می گردد اما مقاومت گیاهان را نسبت به بیماریها کاهش می دهد. استفاده بی رویه از کودهای دارای ازت باعث سوختگی برگها گشته و حتی موجب مرگ گیاه می شود.از علائم کمبود ازت ، میتوان به زردی عمومی برگ های در پایین بوته اشاره کرد. کاهش رشد، ریزتر شدن برگ ها از دیگر علائم کمبود می باشد. در صورت مصرف زیاد این نوع کود گلدهی به تعویق افتاده و دیگر شاهد گلها نیستیم !

راست: سالم چپ: کمبود ازت

راست: سالم چپ: کمبود ازت

فسفر در گیاه حکم نیروگاه تولید انرژی را دارد. و  سبب رشد ریشه ها شده و از طریق افزایش رشد ریشه و افزایش رشد سوخت و ساز گیاه گلدهی را افزایش می دهد. یعنی به طور غیر مستقیم روی گلدهی موثر می باشد. گلهای مثل ارکیده و بنفشه آفریقایی به فسفر بسیار واکنش نشان داده و وارد فاز گلدهی می شوند.   همینطور  در درختان میوه و  گلها باعث افزایش دانه بندی و کیفیت گل می شود. اگر  در حیاط منزل درختی  یا گیاهی وجود دارد که رشد نکرده و تکان نمیخورد ، می توانید با افزودن کود فسفره آن را وادار به رشد کنید . همینطور گلهای پیازی در باغچه بهترین واکنش را به کود های فسفر بالا نشان می دهند.از علائم کمبود آن می توان به کوتاه شدن فاصله ی میانگره ها ، سرخ شدن برگها اشاره کرد.

راست:کمبود فسفر چپ:سالم

راست:کمبود فسفر چپ:سالم

پتاسیم در باز شدن روزنه ها ، افزایش مقاومت گیاه به آفات و بیماری ها ، مقاومت به افتادگی ، و کاهش شیره خام نسبت به شیره پرورده و درنتیجه افزایش گلدهی می شود. درواقع پتاسیم شیره خام گیاه را خشک کرده و نسبت شیره پورده بیشتر می شود  این امر سبب افزایش گلدهی می گردد، البته درصورت عدم کافی بودن نور تغذیه هیچ اثری روی گلدهی ندارد! پتاسیم بیش از حد جذب کلسیم و منیزیم را مختل می کند.

چپ:کمبود پتاس راست:سالم

چپ:کمبود پتاس راست:سالم

از آنجا که کود، نقشی حیاتی در کیفیت خاک گلدان و رشد مناسب گلهای آپارتمانی دارد، باید در انتخاب کود و تقویت کننده های گیاهان آپارتمانی دقت داشته باشید.

images

مزایای استفاده از کود در گیاهان آپارتمانی:

شادابی برگها

بهبود طعم و کیفیت محصول

زودرس شدن محصول

افزایش مقاومت به سرما، آفات و بیماریها

ماندگاری بیشتر محصول پس از برداشت

جلوگیری از ریزش گلها و میوه ها

افزایش میزان سبزینه گیاه

افزایش جذب فسفر و ازت

افزایش رشد رویشی و افزایش تعداد گلهای بارور

محصول حاوی 500 سی سی محلول شامل تمام عناصر مهم مورد نیازگلهای آپارتمانی، بخصوص عناصر ازت، فسفر و پتاس می باشد.قبل از مصرف خوب تکان دهید سپس 10 سی سی محلول را در نیم لیتر آب حل کرده در خاک ریخته یا روی برگها اسپری کنید.

5 دیدگاه برای کود گرین گلهای آپارتمانی نیم لیتری

 1. 5 out of 5

  :

  میخواستم پنجشنبه بگیرم ، کاش میگرفتم
  کی موجود می کنید ؟؟؟؟؟
  خواهشا زودتر موجود کنید

  Reply
 2. 4 out of 5

  :

  کی این کود موجود میشه؟

  Reply
  • :

   سلام موجود شد

   Reply
   • 5 out of 5

    :

    مرسی مهندس
    این کود خیلی بهتر از سه بیست برای گلای من جواب داده
    لطف کردین

    Reply
   • 5 out of 5

    :

    مهندس جان ازین کود میتونم به دم روباهی و نخل ماداگاسکارم بدم؟؟
    تاحالا بهشون کود ندادم

    Reply
    • :

     سلام بله حتما بهشون بدید

     Reply
 3. 4 out of 5

  :

  سلام
  موارد استفاده این کود خیلی با 20-20-20 فرق داره؟

  Reply
  • :

   سلام بله این کود دارای هورمون و اسیدهیومیک هستش ولی سه 20 فقط برای رشد هستش…این کامل تره.

   Reply
 4. 5 out of 5

  :

  سلام
  استفاده از این کود چند وقته هست؟ یعنی در هر بار آب دهی از این کود استفاده کنیم؟
  مسئله دوم اینکه نسبت به کود پوکون کدوم بهتر و مقرون به صرفه تره؟ طبق فرمولاسیون شما ظاهرا مواد مغزی این کود خیلی بیشتره!؟ ولی مصرف پوکون هفته ای یک بار هست.

  Reply
  • :

   سلام خوبی شما؟ راستش کود پوکون رو به تازگی از هلند اوردیم و. دومین کود پرفروش اروپا هستش من تاحالا تست نکردم ولی خیلی پر طرفداره در ایران و شاید به زودی جای کودای گرین رو بگیره ، ولی این کود گرین هم مردم همه راضی هستند من خودم توی گلخونه تست کردم و راضی بودم باور کنید خیلی سخته انتخاب بین این دوتا !! پوکون 250 سی سی هست ولی گرین نیم لیتریه و به صرفه تره.

   Reply
 5. 3 out of 5

  :

  سلام
  من از این کود طبق دستور مخلوط کردم و دوبار اسپری کردم پای گلام، تمام گلهایی که بهشون کود دادم خشک شد و از بین رفت توی 3-4 روز
  من حتی مقدار کمتری رو با آب مخلوط کردم چرا اینطوری شد؟

  Reply
  • :

   سلام دو تا درب توی نیم لیتر آب باید استفاده بشه ! حتما زیاد غلیظ درست کردید.

   Reply
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *