بذر کاکتوس ترکیبی

وضعیت کالا : موجود است
6,000 تومان

عمق کاشت

تعداد تقریبی بذر

فصل کاشت

زمان جوانه زنی

تعیین میزان نور

نوع خاک

سبک وغنی
بذر کاکتوس ترکیبی

 

 

ارسال به تمام نقاط ایران

این بذر S1  بوده به این معنی که از بهترین گلهای ممکن از نظر درشتی و مقاوم بودن به آفات و کم آّبی ، به عنوان والد برای گرده افشانی استفاده شده است.

مناسب برای 4 الی 5 متر مربع زمین میباشد.

 

شرکت همزادن یک شرکت خصوصی و یکی از بزرگترین و به روز ترین شرکت های تولید و عرضه کننده ی بذر های گیاهان زینتی و برخی صیفی و سبزیجات در دنیا می باشد.این شرکت اولین بار در سال 1918 به عنوان یک شغل خانگی  خانوادگی توسط آقای مهندس Jan Singer  پدر بزرگ رییس فعلی این شرکت یعنی آقایان جان و فرانک، در یکی از روستاهای اطراف استان هلند   ” انخویزن ” به نام ” هم ” تاسیس شد.

ساختمان اولیه

ساختمان اولیه

مزرعه ی آنها در ابتدا با تولید انواع سبزیجات برای مصرف روستا و همینطور بعدا با تولید پیاز گل  کار خود را آغاز نمود ولی با شروع جنگ جهانی اول ،و ضرری که به  مزرعه آنها و همینطور بازار مصرف آنها وارد شد تصمیم گرفتند رویه خود را  تغییر بدهند. در آن زمان آلمان مهد تولید و اصلاح بذور سبزیجات و صیفی جات بود و به همین دلیل آقای سینگر  برای استخدام و خرید مواد اولیه،  مثل بذر و دستگاه به آلمان سفر کردند. پس از شروع تولید بذور سبزیجات و صیفی جات، با شروع جنگ جهانی دوم و غیر ممکن شده و در  مدت جنگ به تولید بذور صیفی و سبزی مشغول شدند.

مزرعه ی تولید سبزیجات

مزرعه ی تولید سبزیجات

پس از جنگ، این شرکت دوباره  و این بار با تولید بذور گیاهان زینتی کار خود را آغاز کرد.دراین مدت با افزایش سرمایه و امکانات و زمین و نیروی متخصص، موفق شدند  در مدت کوتاهی به کشور های انگلستان و اسکاندیناوی صادرات بذر و بازاریابی  داشته باشد. تا دهه 70 میلادی مزارع اصلی این شرکت فقط در هلند قرار داشت ولی در اواخر دهه 70  در چندین کشور اروپایی با آب و هوا  و نور بیشتر و بهتر برای تولید گلهای آهار ، حنا ، جعفری و غیره  مزارع خریداری شد. در دهه 70 به مرور تمام تمرکز شرکت به جای بذر سبزیجات بر روی بذر گیاهان زینتی معطوف شد. در دهه های 80 و 90 با خرید یک شرکت هلندی و آمریکایی کار خود را در بحث عرضه بذر و خرید تضمینی هم گسترده تر کرد.

ساختمان شرکت

ساختمان شرکت

در سال 1998 مدیران این شرکت متوجه شدند که بدون کار علمی و اصلاح ژنیتیکی بذور گیاهان از رقبای سرسخت خود مثل Sakata ، Taka  و غیره عقب خواهند ماند، به همین دلیل با استخدام کارشناسان ژنتیک و داشنجویان این بخش، شرکت Hem Genetic را تاسیس کردند.این شرکت در واقع پیمانکار بخش تحقیق و توسعه شرکت بود و به پیشرفت علمی این شرکت بسیار کمک شایانی کرد.  این شرکت امروزه،  با دارا بودن مزارع زراعی بسیار در هر دو نیمکره شمالی  جنوبی ، به طور تخصصی بذر گیاهان بومی هر منطقه را جمع آوری  ،کاشت و داشت، وبا ارسال با ارسال به هلند  اقدام به   اصلاح  آنها کرده و در نهایت به عنوان یک گیاه زینتی  روانه ی بازار میکند. این شرکت   با تولید اصلاح بیش از 3000 هزار گونه  گیاهان زینتی از طریق  گرده افشانی آزاد،کنترل شده  به بزرگترین شرکت تولید بذر در دنیا تبدیل شده است. بذر های تولیدی این شرکت  به دلیل کیفیت بالا ، فقط برای مصارف خانگی کاربرد دارد و برای مصارف عمده و انبوه مثه تولیدات باغی و شهرداری ها مناسب نیستند. هر بسته بذر ، برای 4 الی 5 متر مربع وسعت باغچه مناسب می باشد.

(راستی ما در کشور خودمون چقدر ازین دانشجوها و امکانات و مزارع و نور کافی داریم برای این کار ها ؟!؟! )

دستورات لازم :

  سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان.سجادی هستم کارشناس ارشد گیاهان زینتی و باغ گیاهشناسی ملی ایران ، بایک مقاله ی دیگه در خدمتتون هستم این مقاله از صبح تا شب فقط ارسالش طول کشیده! دیگه تایپ و جمع آوری مطالبش جای خودامیدوارم دست پر از این سایت بیرون برید..دوستان این مقالرو باید زودتر ازین حرفا میذاشتم چون من حدود یک سال توی یک گلخونه ی کاکتوس کار کردم و انواع و اقسام کاکتوس رو میشناسم البته هیچ کس نمیتونه مدعی بشه من همه کاکتوس هارو میشناسم اگه گفت بهش بگید ینی 5000 گونه کاکتوس میشناسی؟!؟!  😳   کاکتوس‌هایی که توی فیلم های وسترن دیدید از تیره Cactaceae و منشأ آن‌ها آمریکای جنوبی و مرکزی و شمالی!! میباشد. برخی از آن‌ها بسیار کوتاه و در ماسه‌های کف بیابان‌ها پنهان می‌شوند و تعدادی از آن‌ها درختان غول‌پیکری را تشکیل می‌دهند.نکته ی اول اینه که این گیاه با گیاهان گوشتی دیگه مثل سدوم ،کراسولا و غیره فرق میکنه اونها هم بومی بیابانها هستند ولی اونها دارای سوخت و ساز بالا و نیاز مند هوای خنک(بیابان شب ها هوا خنکه) و گونه های هم که بومی بیابان نیستند کلا برای رشد و نمو به هوای خنک و سرد احتیاج دارند و آبیاری شونم هفته ای 2 باره!! (برخلاف تصور)

   حتی درکمال تعجب توی جنگل‌های برزیل بسیاری از کاکتوس‌ها به‌صورت دارزی همراه با گیاهانی از برومیلیادها و ارکیده‌ها در تنه درختان زندگی می‌کنند و در این حالت آب و مواد غذایی را از هوا، باران و تنه درختان دریافت می‌کنند و با اندک رطوبت موجود در خزه‌ها و پوست تنه درختان که به ریشه آن‌ها می‌رسد به زندگی ادامه می‌دهند. انواعی که در بیابان‌های خشک و سوزان زندگی می‌کنند نسبت به گیاهان دیگر شکل‌هایی غیرمعمولی و عجیب یافته‌اند. ساقه‌ها نظیر برگ‌ها به عمل قتوسنتز می‌پردازند و به‌وسیله تیغ‌هایی به رنگ‌ها و شکل‌های مختلف از خود دفاع می‌کنند.

 دوستان کلا هر گیاهی که دیدید  از نظر گیاه‌شناسی ، تمام پنج ویژگی زیر را دارا است کاکتوس محسوب میشود:

 • آرئول‌ها یا بالشتک‌های خار، به‌طور ثابت در تمام اعضاء وجود دارد. به جز تعداد کمی، آرئول دارای خارها یا موهای خار مانند ظریف به نام گلوشید و یا هر دو است.
 • تمام کاکتوس‌ها چندساله هستند.
 • میوه آن‌ها سته تک خانه است.
 • همگی دو لپه هستند.
 • گلبرگ‌های گل، در بالای تخمدان ظاهر می‌شوند.

برای کاشت در سینی نشا، میتوان در بذر این گیاه را در داخل گلخانه یا شاسی سرد  در درون سینی های کشت کاشت. برای این کار از خاک کوکوپیت همراه پرلیت استفاده می کنید.ابتدا خاک را با دیازینون و کاپتان یا کاربندازیم، ضدعفونی کرده سپس هر بذر را داخل هر سلول بکارید.این روش باعث افزایش راندمان سبز شدن و جوانه زنی شما خواهد شد. پس از چهار برگه شدن از داخل سلول خارج شده و به داخل گلدان 6 منتقل می گردد و تا زمان انتقال به زمین اصلی سه سایز گلدان عوض  می کنند.تا برای عید پیش رس شده و به گل بروند.

 

ابتدا کود کند رها شونده در صورت تمایل  در زمستان به خاک خود اضافه کنید تا در طول فصل رشد نیازهای کودی این گیاه برطرف بگردد. .در منزل پس از رفع سرمای بهاره، کمی ماسه یا خاک نباتی به خاک اضافه کنید و زمین را به خوبی بیل زده و  با پشت بیل کلوخه ها را صاف و ماسه و خاک را همگن کرده ،تمام محل کاشت   را با سم دیازینون و قارچکش  برای جلوگیری از ورود مورچه و دیگر آفات و بیماری ها  سمپاشی کنید.این محصول برای مساحت 5 متر مربع تولید شده است، تمام بذر را روی زمین پاشیده و در انتها یک لایه نازک کود گاوی سرند شده روی خاک الک کنید. در نوبت اول صبح ها به طور روزانه با آبپاش زمین را طوری آبیاری کنید که کود الک شده جابجا نشده  و در نتیجه بذر جابجا نشود، که در غیر این صورت بذر جوانه نخواهد زد.بسته به بذر کاشته شد بین 5 الی 10 روز جوانه زنی را شاهد خواهید بود، و دراین زمان برای جلوگیری از اشتباه گرفتن نشا سبز شده با علوفه ی هرز از علف کشی خودداری کنید.پس از 4 برگه شدن نشا، اقدام به علف کشی کرده و دقت بفرمایید که با علف کش های عمومی سمپاشی نکنید. به مرور شاهد یک باغچه ی زیبا و پر گل خواهید بود.

28 دیدگاه برای بذر کاکتوس ترکیبی

 1. 5 out of 5

  :

  سلام مزاحم همیشگی شمام من شرمنده.
  راستش من یه بار یه بسته از یه مارک دیگه خریدم ولی همش اچینو بود فقط.اینا واقعا 20 گونه هست داخلش؟
  کاش عکس بازش هم میزاشتید.
  ممنون.

  Reply
  • :

   سلام عزیزم بله این توش شانسیه طبق گفته ی تولید کننده حدود 20 الی 30 گونه کاکتوس توش هست

   Reply
 2. 5 out of 5

  :

  سلام چند عدد بذر داخل پاکته ؟ با تشکر

  Reply
  • :

   سلام عزیزم هر بسته حدود 5 الی 10 گرم بذر داخلش هست

   Reply
 3. 3 out of 5

  :

  سلام
  اگه میشه بگید تقریبا چند عدد بذر توی هر پاکت موجود است؟

  Reply
  • :

   سلام حدودا 20 عدد بذر موجوده

   Reply
 4. 5 out of 5

  :

  سلام میخاستم بدونم که هزینه پستش چقدر میشه ؟ (من کلی سفارش دارم ولی پول پستش از خودش بیشتر میشه؟)

  Reply
  • :

   سلام نه هزینه پست 8 تومنه از 100 تومن بیشتر خرید کنی زایگان میوفته

   Reply
 5. 3 out of 5

  :

  دوست عزیز لطفا از نظر بنده نرنجید من از سایت شما اطلاعات خوبی گرفتم و نمک نشناس نیستم و صرفا جهت بالا رفتن کیفیت کار مطالب نظر قبلی رو عرض کردم.قبلا هم گفتم که قیمتهاتون بالاست.در عوض سرعت ارسال بسته های خریداری شده خیلی خوب بوده و من حتی یک روز زودتر از پیش بینی خودتون بسته مو دریافت کردم.خدا بشما قوت بده و به کارتون خیر و برکت.حتما باز هم از شما خرید خواهم کرد البته در اقلام قیممتوجه مناسب بنده معلم هستم و به کودکان استثنایی درس میدم و خدا رو شکر صبور هستم.
  یاعلی

  Reply
  • :

   سلام خدا خیرتون بده چیزی خواستید جدا به من پیغام بدید قیمت پایین براتون بفرستم تا ما هم توی ثوابش شریک بشیم.

   Reply
 6. 1 out of 5

  :

  سلام کیفیتش خیلی پایینه.

  Reply
  • :

   چطور مگه دوست عزیز؟

   Reply
 7. 1 out of 5

  :

  بذرها خیلی ریز هست به شخصه بذر آسترو و اچینو به این ریزی ندیده بودم. قوه نامیه خوبی داره البته ولی به خاطر ریز بودن و کم بودن تنوع بذری به کسی توصیه نمیکنمش.ایکاش به جای بذر شرکتی از گلخونه های مربوط حجم بالا تهیه میکردین بعد با تنوع بالا و مسلما قیمت بالاتر برای فروش ارائه میکردین.

  Reply
  • :

   مرسی دوست من بذر های خاص مثل سن پدرو و پیوت هم موجود هستش این بسته بندی ها برای افراد مبتدی بیشتر به درد میخوره. و هدف این بود همه کس بتونن استفاده کنند ولی بذر هامون داره کامل تر میشه

   Reply
   • 5 out of 5

    :

    سلام من از این بذرهایی که گفتید میخوام لطفا نحوه خرید رو به من ایمیل بزنید. با تشکر از سایت خوبتون

    Reply
 8. 2 out of 5

  :

  با عرض سلام و خسته نباشید . خواستم یه نظر بدم راجب این سایت و فروشگاه شما که اول خسته نباشید عرض میکنم خدمت ادمین و همه زحمت کش های این سایت و فروشگاه . الان در فروشگاه آنلاین دنیا ثبت نام شرکت و توضیح کامل در مورد محتویات بسته جنس فروشی واجبه که باید حتما خریدار از تعداد و انواع جنس خریداری شدن قبل از خرید با خبر باشه . اگه میشه برای اجناس از دو یا سه عکس واضح و توضیح کامل از جنس بیان شود . من الان خریدار بذر کاکتوس هستم ولی صحبتها و توضیحات شما کامل نیست اگه میسه لطف کنید تعداد نژادهای بذر را کامل به خریدار بدهید . ممنون

  Reply
  • :

   سلام حال شما؟ ببینید این محصول رو خود تولید کننده به صورت ترکیبی از بذور نوتو کاکتوس ، اپونتیا و سرئوس و برخی از گونه های دیگر برای افراد مبتدی انتخاب کردند که تمام محصولات به صورت راندوم یا شانسی بذر ها ریخته شدند.

   Reply
 9. 5 out of 5

  :

  سلام.میشه بگید اگه بذر کاکتوس و ۴ بسته بذر گل های مختلف و سم بخرم و مقصدش نظراباد کرج باشه چقدر هزینه پست میشه؟ممنون میشم‌ راهنمایی کنید.

  Reply
  • :

   سلام خوبید شما؟ واسه همه ایران با 8 هزار تومان ارسال میکنیم

   Reply
 10. 5 out of 5

  :

  ممنون.ممکنه بذر حسن یوسف و شمعدونی هم بیارید،من منتظرم.

  Reply
 11. 5 out of 5

  :

  چند نوع كاكتوس توي اين بسته ها است من مي خوام بخرم ولي مطمئن نيستم كه واقٱ داخلش بيست نوع كاكتوس باشه

  Reply
  • :

   سلام خوبی شما؟ 18 عدد بذر توش هست که حدودا 10 گونه کاکتوس داخلش وجود داره

   Reply
 12. 5 out of 5

  :

  سلام خسته نباشید..ببخشید این بسته کی موجود میشه خرید کنیم ؟؟؟

  Reply
  • :

   سلام خوبی شما؟ به زودی میاریم دوباره خبرتون میکنم

   Reply
 13. 3 out of 5

  :

  سلام، لطفا زودتر این بذرو بیارین…

  Reply
 14. 3 out of 5

  :

  سلام مهندس کی موجود میشه؟

  Reply
 15. 5 out of 5

  :

  اگه چن بسته بخریم،همون 20 نوعه؟!

  Reply
  • :

   سلام عزیزم بله همش تکرار شده ولی با درصد های کم و زیاد

   Reply
 16. 5 out of 5

  :

  سلام، خدا قوت

  میخواستم همراه با خاک تهیه کنم اما موجود نیست. ایا به زودی موجود میشه؟

  کپچای وردپرس شما مجبورم کرد چند بار برای ارسال نظر اقدام کنم. یکم اذیت کننده است. میتونم در این مورد راهنماییتون کنم.

  متشکرم

  Reply
  • :

   سلام عزیزم خوبی شما لان موجودش کردیم……یکم دیگه تحمل کنید کلا پوسته ی سایت داره خیلی مدرن و به روز میشه…

   Reply
 17. 5 out of 5

  :

  لطفا موجودش کنید!

  Reply
 18. 5 out of 5

  :

  ببخشید من خونم خیلی به شما نزدیکه نمیشه حضوری بیام؟

  Reply
  • :

   با سلام و روزبخیر شما میتونید از طریق سایت سفارش بدید ما با پیک براتون سریعا میفرستیم . با تشکر

   Reply
 19. 5 out of 5

  :

  خیلی ممنون من خریدمو از سایت انجام دادم چقدر طول میکشه با پیک بیاد؟
  از منزل بند تا دفتر شما یک ربع راهه
  با تشکر از سایت خوبتون

  Reply
 20. 5 out of 5

  :

  سلام خسته نباشید
  ماسه حتمن باید ماسه خاصی باشه؟ نمیشه پرلیت استفاده کنیم؟
  همه کاکتوس ها همین جوری رشد میکنن با توجه به گونه هاش فرق نداره؟
  اگر ماسه خاصی هست شما نمی فروشید؟
  میشه خاک گیلدا کاکتوس هم بیارید برای فروش

  Reply
  • :

   سلام ماسه باید باشه نه پرلیت.همه کاکتوس ها هم همینطوری هستند. همین خاک کاکتوس براش خوبه

   Reply
 21. 3 out of 5

  :

  ژمینو هم توش هست؟

  Reply
 22. 3 out of 5

  :

  بذرش خیلی بی کیفت هستش
  لطفا بذرهای بیشتری برای فروش بیارید

  Reply
 23. 1 out of 5

  :

  برای من به جای بذر کاکتوس بهاره مارک دیگه ای ارسال شده بود نمیدونم 20 گونه توش موجوده یا نه

  Reply
 24. 1 out of 5

  :

  من از این سایت خاک کاکتوس المانی گرامافلور-کود کاکتوس گرین گروس- کود کلسیم حکیم – اسید هیومیک ترکیه-بذر کاکتوس بهاره و بذر ناز افتابی و چند تا تاپ گلدان خریدم . همه محصولات اورجینال بودن ولی به جای بذر کاکتوس بهاره بذر کاکتوس پارسا ارسال شده بود و ضمنا قارچ کش کالیبان خریدم که زنگ زدن گفتن ندارن باز پولشو به حساب ریختن. به هیچ عنوان این سایت قابل قیاس با دیجی کالا نیست. قیمت کالاهاش هم گرونه . عنوان میکردند وزن محصولات بالاست به خاطر همین هزینه ما قیمت ها رو گرون تر زدیم ولی روی بسته حدودا 5500 تومان هزینه پست خورده بود.وقتی پرسیدم من مارک کاکتوس دیگری خریدم به دلیل

  Reply
 25. 1 out of 5

  :

  من از این سایت خاک کاکتوس المانی گرامافلور-کود کاکتوس گرین گروس- کود کلسیم حکیم – اسید هیومیک ترکیه-بذر کاکتوس بهاره و بذر ناز افتابی و چند تا تاپ گلدان خریدم . همه محصولات اورجینال بودن ولی به جای بذر کاکتوس بهاره بذر کاکتوس پارسا ارسال شده بود و ضمنا قارچ کش کالیبان خریدم که زنگ زدن گفتن ندارن باز پولشو به حساب ریختن. به هیچ عنوان این سایت قابل قیاس با دیجی کالا نیست. قیمت کالاهاش هم گرونه . عنوان میکردند وزن محصولات بالاست به خاطر همین هزینه ما قیمت ها رو گرون تر زدیم ولی روی بسته حدودا 5500 تومان هزینه پست خورده بود.وقتی پرسیدم من مارک کاکتوس یهاره خریدم به دلیل اینکه 10 گونه توش بود چرا مارک دیگری فرستادید عنوان شد موجودی انبارمون همین بود. اصلا کسی حق ندارد محصولی را با مارک خاصی به کسی بفروشه بعد مارک دیگری جایگزین ان بکنه . ضمنا قارچ کش کالیبان در سبد خرید من ثبت شده بود پولش را پرداخت کردم بعد زنگ زدن که نداریم و پولشو به حسابم ریختن.به زودی این سایت توسط دیجی کالا که هم قیمتش مناسب تره و هم کیفیت خدماتش بالاتره از دور خارج خواهد شد . ولی خدایی برخود خانم خدایاری خیلی خیلی خوب بود.

  Reply
  • 5 out of 5

   :

   آخه اینجا که گل و گیاه میفروشه چه ربطی به دیجی کالا داره؟؟ D:

   Reply
  • 5 out of 5

   :

   مثالتون مع الفارغ هست.ما رو با سایتی که ده سال در زمینه فروش اینترنتی تجربه داره مقایسه نفرمایید!ما هنوز به سال هم نرسیدیم و انتظار داریم کاربران فهمیده ای مثل شما از تخصص گرایی و ایجاد وب سایت های با موضوع تخصصی حمایت کنند نه اینکه دلسردمون کنند.البته ما هیچ وقت دلسرد نخواهیم شد،چون معتقدیم رسالت ما پیوند دادن مردمان هست با طبیعت و این هدف هیچ وقت خسته کننده نیست.با شما در خصوص مشکلاتی که فرمودید کامل صحبت کردیم و رضایتتون رو تونستیم جلب کنیم.

   Reply
 26. 5 out of 5

  :

  کی موجود میکنید من چند بسته میخوام

  Reply
  • :

   سلام چهارشنبه موجود میشه

   Reply
 27. 3 out of 5

  :

  سلام خسته نباشید
  تقریبا ۱۰ روز پیش از شما بذر کاکتوس و بذر فلفل و کود مایع کاکتوس سفارش دادم که تو سفارش من ۳ بسته بذر کاکتوس می خواستم ولی اشما چهارتا فرستاده بودین خواستم ببینم تکلیف چیه؟

  Reply
  • :

   سلام وقت بخیر. خوب مشکلی نداره ، اشانتیون براتون گذاشتن

   Reply
 28. 4 out of 5

  :

  سلام
  من اگه بخوام الان که تابستانه این بذرهارو بکارم احتمال سبز کردنشو چقدره?

  Reply
  • :

   سلام خوبی شما؟ اگه محیط خنک باشه راحت سبز میشن مشکلی نداره

   Reply
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *