بذر گل فراموشم نکن

وضعیت کالا : موجود است
5,000 تومان

عمق کاشت

یک سانتی متر

تعداد تقریبی بذر

45 عدد

فصل کاشت

پاییز

زمان جوانه زنی

10 روز

تعیین میزان نور

آفتاب

نوع خاک

سبک و غنی
بذر گل فراموشم نکن

جنس Myosotis بومی اروپا است و دارای 50 گونه یا بیشتر شامل انواع یکساله،دو ساله و چند ساله است.M.Alpestris گیاهی چند ساله کوتاه عمر با رشد توده ای است.دارای برگهای بیضوی متمایل به نیزه ای یا قاشقی شکل به رنگ سبز روشن به طول 8 سانتی متر است.گل آذین به صورت گرزن دم عقربی فشرده ای از گل های کوچک سینی شکل چهار لبه به رنگ آبی روشن با چشم(لکه های کوچک با رنگ متفاوت در وسط گل) زرد رنگ در وسط آن ظاهر میشود.این گیاه برای باغچه های وحشی،باغ صخره ای،حاشیه کاری ها و پوشاندن بستر باغچه گل های سوخوار استفاده میشود و از شاخه های گل آن میتوان به عنوان گل بریدنی جهت استفاده در دسته گل استفاده کرد.

بذر گل فراموشم نکن

بذر گل فراموشم نکن

گلدهی:با کاشت بذر آن در پائیز،در تابستان به گل خواهد رفت.

نیازها:به سرما مقاوم است،نیاز به زمستان خنک و طولانی دارد.خاک های عمیق،مرطوب و کمی اسیدی و غنی از مواد الی را میپسندد.همچنین میتواند در خاک های رسی سنگین رشد کند.

افزایش:از طریق کاشت بذر و تقسیم بوته قابل افزایش است.بذر آن را میتوان از اوایل تا اواسط پائیز کشت کرد که در این حالت در اواخر بهار و تابستان گل میدهد. این گیاه عاشق هوای خنک بوده و در هوای گرم و یخبندان شدید خزان کرده و دوباره در هوای خنک جوانه می زند.

گل فراموشم نکن

گل فراموشم نکن

1 دیدگاه برای بذر گل فراموشم نکن

 1. 4 out of 5

  :

  سلام
  میشه تو گلدون کاشت؟
  مثلا چه خاکی براش خوبه؟

  Reply
  • :

   سلام خوبی شما؟خاک تای سیز تهیه کنید براشون عالیه

   Reply
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *