ارکیده فالانوپسیس صورتی تک شاخه

وضعیت کالا : موجود است
90,000 تومان

ارتفاع و پهنای گیاه

60 سانتیمتر

ارتفاع و قطر گلدان

20 سانت در 20 سانت

آبیاری

با خشکی خاک

معیار زیبایی

گل

تعیین میزان نور

سایه آفتاب

نوع خاک

خاک ارکیده
ارکیده فالانوپسیس صورتی تک شاخه

ارسال فقط به تهران

نور: فالانوپسیس برخلاف تصور گلی بسیار راحت برای نگهداری توی اپارتمان هستش، ارکیده را میتوانید در هر نقطه از اتاق که خود حس میکنید نور دارد یا نزدیک هر پنجره ای قرار داد  و ازین نظر مشکلی ندارد، چون به هر حال انواع لامپ ها و ریسه ها و چراغ خواب ها هم بالا سرش روشن است.ولی در نظر بگیرید هر چه نور بیشتر باشد  تا حدی که برگها نسوزد، برای گلدهیش بهتره.حتما جلوی نور مستقیم آفتاب قرار ندید.برای فهمیدن اینکه نور کافی است فقط دست خود را جلوی منبع نور ارکیده بگیرید،اگر سایه دست شما،دارای مرز مشخص بود خوب نور زیاد است،اگر سایه مشخص نداشت،خوب نور کم است ولی اگر بین این ودو حالت بود خب نور کافی است!

آبیاری: با فرو کردن انگشت داخل خاک گلدان و احساس خشک بودن گلدان میشود فهمید که الان وقت آبیاری گیاه هستش.پس تقریبا توی مدت گلدهی هر 4 یا 5 روز یکبار ایده ی مناسبی است تا نه از خشکی گلهایش بریزد و نه از پر آبی دوباره گلهاش بریزه.

دما : بهترین دما برای این گیاه دمای بین 16 تا 26 درجه که همان دمای اتاق است ،میباشد طبیعتا گرمای بیشتر مستلزم هوای مرطوب تری هستش که در منزل امکان پذیر نیست،هوای گرم یعنی تنفس بیشتر گیاه و سوزاندن بیشتر اندوخته ی خود و در نهایت ضعف و سو تغذیه میباشد

پس از پایان گلدهی اركيده فالانوپسیس : معمولا بعد از پایان گلدهی باید خاک گلدان را عوض کرد. با استفاده ازترکیبی از مواد سبک و جاذب رطوبت (مانند پرلیت درشت. لیکا. ورمیکولیتپوکه معدنی درشت خرد نشده) همراه با بقایای پوسیده چوب یا پیت ماس یاکوکوپیت بعلاوه مقدار ذغال چوب و مقدار کمی شن و البته خزه‌.
در نظر داشته باشید که در کشت هایدروپونیک از اسفنج‌ به تنهایی و یا پرلیت درشت به تنهایی و یا بسترهای جدید دیگر نیز استفاده میشود.

همچنین در نظر داشته باشید که ریشه‌های بیرون گلدان علامت خوبی برایسلامتی گیاه هستند و این ریشه‌ها برای جذب رطوبت هوا از گلدان خارج میشوند.
اغلب پرورش دهندگان از گلدانهای پلاستیک شفاف (که داخل گلدان دیده میشوداستفاده میکنند. و به نظر میرسد نور بر عکس دیگر گیاهان برای ریشه ارکیدفالانوپسیس مفید است.

.
در نیمه دوم فروردین ماه هنگامیكه ریشه ها به اندازه كافی رشد كردند ، آب فراوان به آن داده شود . دراین هنگام چنانچه بخواهند بر روی گیاه آب بپاشند بایستی دقت نمایند تا فقط برگها خیس شوند.
حرارت مناسب برای اُركیده ۱۵ درجه سانتیگراد است .
زمستانها گلدان را در مكان سردی تحت 15 درجه سانتیگراد حرارت قرار داده و از میزان آب بكاهند .

تعویض گلدان:گیاه را در اسفندماه به گلدانی حاوی مخلوطی از خاك برگ ، پیت و خاك معمولی منتقل نموده در ابتداء به میزان كم آب بدهند .
در همان حال به دفعات زیاد با آب فاقد مواد قلیایی بر روی برگها آب پاشیدهو یا گلدان را در محل مرطوبی برابر نور و بدور از تابش مستقیم آفتاب قراردهند.

3 دیدگاه برای ارکیده فالانوپسیس صورتی تک شاخه

 1. 3 out of 5

  :

  من یک عدد ارکیده میخواهم

  Reply
  • :

   سلام میتونید ثبت سفارش کنید تا براتون بیارند

   Reply
 2. 5 out of 5

  :

  سلام خسته نباشید چند روز طول میکشد تا گیاه در شهر تهران به دستم برسد؟

  Reply
  • :

   سلام یک روز زمان میبره

   Reply
 3. 5 out of 5

  :

  سلام گل ارکید آبی رنگ هم داریم؟

  Reply
  • :

   سلام حال شما؟ ارکیده آبی به طور طبیعی در دنیا وجود نداره حتی ژنتیکی هم دستکاری نتونستن بکنن !! اینها همه رنگ مصنوعی هستند و در سریهای بعدی گلدهی رنگ آبی نداره

   Reply
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *